На початку 2017 я читала "У темному-темному лісі" і книга мені добре зайшла: читалась швидко і захопливо (хоча не скажу, що все мені там видалось правдивим і саме таким, як має бути, але було цікаво, а це головне). Тому особливо не вагалась, коли звільнилась від пут зимового бінґо і вибирала собі нову книгу для читання. На жаль, українського перекладу поки немає, але виглядатиме він якось так: "Жінка з десятої каюти".
Шукати в цьому блозі
середа, 31 січня 2018 р.
вівторок, 30 січня 2018 р.
Як виглядало народження Євросоюзу, розказують «Спогади» Жана Монне
Цього автора я про себе охрестила «дядечко безвіз», бо саме
Жан Монне – спочатку коньячний комерсант, а потім політик та дипломат стояв
біля витоків сучасних європейських об’єднань. Він добре розумів, як і коли треба
об’єднуватись, щоб всім це було вигідно. А ще докладав усіх зусиль, щоб
зупинити агресію.
Продовження улюбленого young adult: "Буба. Мертвий сезон" Барбари Космовської
Влітку я розповідала вам про першу частину історії про дівчину Аґнешку, яку всі вперто називають "Бубою". І нахвалювала, яка ця книга чудова (бо так і є). Так от - продовження геть не гірше. І мій улюблений персонаж - дід Генрик й далі гне свою гумористичну лінію, а батьки так само зайняті собою. Але "мертвий сезон" все ж розквітає усіма барвами.
неділя, 28 січня 2018 р.
"Ми" Євгенія Замятіна - антиутопія, у якій немає фантазії
У моїй читацькій практиці не так багато книг, які я читаю по півроку, але зараз покажу вам одну з тих, яку ніяк не могла закінчити. Хоча "Ми" Замятіна за обсягом зовсім невелика і подолати її можна за кілька годин, для мене вона розтягнулась на довгі місяці.
пʼятниця, 26 січня 2018 р.
"Де Санта?" Брайєна Джонса - книга не для читання
Звичайно я не пишу про віммельбухи, які купую своїм дрібним племінницям, бо в них майже немає тексту і говорити власне не дуже є про що. Але якось так вдало сніжок випав і мені дуже захотілось розповісти вам про цю червону-червону книгу.
вівторок, 23 січня 2018 р.
"Інші голоси, інші кімнати" Трумена Капоте - історія без кінця
Думаю, у читацькому досвіді кожного з нас знайдеться книга, яка почалась з якогось вагомого акорду і закінчилась геть нічим, без жодного висновку. Коли дочитала "Інші голоси, інші кімнати" і відклала книжку вбік, то вже за хвилину забула фінал. Так, потім глянула знову, та все одно не пам'ятаю. Але задоволення від читання я отримала немале.
«Та, що була раніше» - багатоголосся однієї історії
Коли опублікували завдання зимового бінґо, а серед них «оповідь
від кількох осіб», я подумала «от же противне – і як його шукати». Але, знаєте,
книга, яку я прочитала його (за порадою) виявилась дуже і дуже непоганою.
«Дикий робот» Пітера Брауна – чи може технологія стати частиною природи
Дуже люблю книжки з малюнками: дитячі і особливо дорослі. І,
попри те, що Пітера Брауна все ж вважають дитячим письменником (хоча він ж
більше ілюстратор), але «Дикого робота» я б швидше назвала добрим підлітковим
чтивом для тих, хто вже вміє робити певні висновки з прочитаного.
субота, 20 січня 2018 р.
Тонни снігу і "Гора між нами" Чарльза Мартіна
Мабуть, найатмосферніша із зимових книг, які мені доводилось читати. Снігу стільки, що аж забагато, але не в ньому головний плюс "Гори між нами". Розповідь про надзвичайні заходи у надзвичайних обставинах вчить нас, що воля до життя сильніша за будь-який біль зламаних ніг та ребер.
пʼятниця, 19 січня 2018 р.
Життєствердний нон-фікшн: Регіна Бретт "Будь дивом. 50 уроків, щоб зробити неможливе можливим"
Мене не особливо приваблює отака селф-хелп література, але ця книга насправді дуже непогана, якщо потрібно згаяти кілька годин або ж розслабитись з чимось ненапряжним. Я почала читати її в небі, бо якраз добила Геймана в аеропорту, а для літака хотілось чогось повітряного.
середа, 17 січня 2018 р.
"M Is for Magic" - жменя магічних оповідань від Ніла Геймана
Не втомлююсь повторювати, що не фанатію від короткої прози. Тут я геть не лукавлю, бо люблю, щоб твір займав мінімум сторінок 200, краще - більше. Але оповідання Ніла Геймана мають наді мною якусь владу - це вже третя збірка за останній час:)
вівторок, 16 січня 2018 р.
"Води слонам" Сари Грюен - цирк і романтичний настрій
Знаєте, мені у цьому році шалено щастить з класними книжками. Лиш би не вректи. От на відпочинку я взялась читати на завдання "романтичний настрій" "Води слонам". І хоч цирк не люблю, але жодного разу не пошкодувала, що познайомилась з новим автором.
пʼятниця, 12 січня 2018 р.
Смішно і про Юлія Цезаря - "Цезар і Клеопатра" Бернарда Шоу
Зимове бінґо підсунуло мені добрячу свиню - завдання "герой з вашим іменем". Якось так склалось, що все більш-менш пристойне з моїм іменем я вже встигла прочитати, а щось нове ніяк не шукалось, тому вирішила трохи схитрувати і прочитати цю п'єсу з найвідомішим Юлієм всіх часів і народів. Так, вона і стала першою книгою, прочитаною у 2018 році.
четвер, 11 січня 2018 р.
Запізнілий грудневий підсумок: краще пізно, ніж ніколи
Трохи піднатужилась і все ж вийшла на показник 140 прочитаних за рік книг. Для цього у грудні довелось подолати гірку у п'ятнадцять томиків. І зараз розповім вам, що ж з прочитаного сподобалось найбільше - і що варто прочитати вам, а на що краще час не витрачати.
Підписатися на:
Дописи (Atom)