Детектив Мішеля Бюссі з тих, які неможливо відкласти навіть на хвилинку. Читала його в неділю, то він зі мною і на автобус чекав, і їсти готував, і мало не пішов за покупками, бо, здавалось, що й на мить не можна залишати персонажів без нагляду.
Шукати в цьому блозі
понеділок, 20 серпня 2018 р.
середа, 15 серпня 2018 р.
Забутий класик. Чому я неабияк раджу прочитати "Саламандру" Стефана Грабинського
Насправді страшного і надприродного в українські літературі небагато. Нас частіше лякають жахливими умовами життя, неймовірними стражданнями й іншими побутовими деталями поневоленого народу. Стефан Грабинський ж написав кілька десятків містичних повістей, які варто прочитати, тому що це по-справжньому моторошно.
четвер, 2 серпня 2018 р.
Подолала липневого нечитуна. 14 книжок і закінчення бінго
Як і планувала, закінчила літнє бінго за два місяці. І навіть змогла прогнати липневого нечитуна, який приходить до мене щороку. Ще раз з вами пройдемось чудовою чотирнадцяткою і згадаємо, як це все було?
Найяскравіше враження липня: Джеффрі Євгенідіс "Середня стать"
Любила я грецьку міфологію і всіх тамтешніх героїв і звірят знала на ймення, могла перелічити муз і їхні функції. І вважала, що нічого кращого за це немає - дитяча обмеженість. Потім у курсі філософії мені видалось, що після Аристотеля грецька наука, а з нею література і мистецтво почали відмирати. Чи, може, вони вже просто не могли досягти того неймовірного античного рівня, який тепер вийшов з моди. "Середня стать" - історія родом з Греції, написана вже про Америку. Вона і про занепад, і про народження нового.
середа, 1 серпня 2018 р.
Катаріна Моренгольц "Література! Мандрівка світом книжок", або Як я не зацінила гарну ідею
Відгуки - штука суб'єктивна, так завжди було й інакше не буде. "Літературу!" читали багато і багато хвалили, мені ж не сподобалась подача переказів сюжетів, бо жоден з творів не захотілось прочитати, а вона ж мала заохотити до читання. В мене вийшло геть навпаки: ледве подолала цю книжку.
"10 успішних українських брендів": цікавий і небанальний но-фікшн
В Україні чомусь не дуже складається з нон-фікшном (можливо, тому що нам більше подобаються вигадані світи, ніж безрадісна реальність?), але ця книжка - приємний виняток (можливо, тому що подає альтернативну - успіх, який здобули ті, хто постарався).
Юний і несподіваний Черчилль у "Герої імперії" Кендіс Міллард
Нон-фікшни не дуже шаную і не втомлююсь про це повторювати, але от біографії всіляких класних людей мене завжди приваблювали. Про Черчилля до цієї книжки я знала тільки те, що стосувалось його прем'єрської діяльності, а виявляється, що він був ще той шибайголова і хіпстер.
Підписатися на:
Дописи (Atom)